Zadzwoń teraz !
+48 505 576 247
KONTAKT

Dopalacze

Mianem dopalaczy określa się substancje psychoaktywne, mające imitować działanie narkotyków, czyli środków, których zażywanie i posiadanie jest ustawowo zakazane.

Dość często używającymi są młodzi ludzie uważający, że dopalacze są bezpieczniejsze od narkotyków, a przyjmowanie ich traktują jak element dobrej zabawy. Nic bardziej mylnego. Dostęp do dopalaczy tak naprawdę jest dość łatwy. Często sprzedający te substancje oferują je jako np. środek czyszczący, nawóz, barwnik, w rzeczywistości klient, dobrze wie co i w jakim celu kupuje. Stąd też  trudność w szybkim namierzeniu takich ofert i wyciągnięciu konsekwencji.

Często sprzedający uciekają się też do różnych form przekazania towaru, oczywiście za odpowiednią dopłatą , np. dopalacz zaszyty jest w misiu, ukryty w zabawce, lub pod wkładką w bucie. Dlatego też, przesyłki przychodzące do młodych ludzi nie budzą większego niepokoju i zainteresowania rodziców. Tak naprawdę dopalacze są bardzo niebezpieczną substancją, nigdy nie wiadomo co zażywający przyjął i jakie będą tego skutki. Stąd ogromna trudność w udzieleniu pomocy takiej osobie. Ze względu na niezbadane konsekwencje, czasami pomoc medyczna okazuje się być nieskuteczna lub niemożliwa.

2023-03-17T13:55:28+00:00 Sierpień 22nd, 2017|
+48 505 576 247