Zadzwoń teraz !
+48 505 576 247
KONTAKT
Co leczymy 2019-06-12T09:34:37+00:00

Co leczymy?

Wierzymy, że z każdego nałogu da się wyjść i że każdą słabość da się pokonać. Czasem potrzeba jednak profesjonalnego wsparcia, by tego dokonać. I my to wsparcie oferujemy.

Ośrodek Spichlerz to miejsce, gdzie odnajdziesz zrozumienie oraz fachową pomoc. Terapeuci i lekarze nie oceniają – jesteśmy tu po to, by wesprzeć Cię w powrocie do normalnego życia. Życia bez nałogów.

Uzależnienie to choroba jak każda inna. Dlatego też wymaga leczenia. W naszym ośrodku zajmujemy się leczeniem takich nałogów jak:

  • Alkoholizm – to wyjątkowo podstępna choroba, która zazwyczaj rozpoczyna się bardzo niewinnie. Trudno ją rozpoznać, ponieważ wiele osób nie widzi nic złego w sięgnięciu po kieliszek wina czy też inny alkohol dla rozluźnienia i odstresowania. Nałóg ten ma katastrofalny wpływ na życie prywatne, jak i zawodowe uzależnionego. Odbija się również na stanie zdrowia.
  • Narkomania – to bardzo niebezpieczny nałóg. Nawet niewielkie ilości narkotyków mogą powodować ogromne zmiany w zachowaniu, a także prowadzić do zatrucia, a w konsekwencji – nawet do śmierci.
  • Lekomania – uzależnienie od środków farmaceutycznych wywołuje szereg skutków psychicznych, jak i fizycznych. Bardzo trudno zidentyfikować ten rodzaj uzależnienia.
  • Hazard – uzależnienie od gier hazardowych to uzależnienie od emocji towarzyszącym grze, szczególnie gdy chodzi o grę na pieniądze. Uzależniony często popada w problemy finansowe, jednak zaciąga kolejne pożyczki, by dalej móc oddać się nałogowi. Jego życie zaczyna koncentrować się wokół hazardu.
  • Zakupoholizm – często ignorowany, jednak poważny problem polegający na niekontrolowanym kupowaniu niepotrzebnych rzeczy. Dokonywanie zakupów stanowi dla uzależnionego niejako sposób na ucieczkę od problemów, poprawę nastroju i odreagowanie sytuacji stresujących. Problem pojawia się wtedy, gdy tracimy kontrolę nad tym, co kupujemy i czujemy nieprzerwaną potrzebę nabywania niepotrzebnych dóbr.
  • Seksoholizm – wzmożony popęd seksualny, który prowadzi do utraty kontroli nad zachowaniami seksualnymi, stanowi silny nałóg, który może wpłynąć na wiele sfer życia uzależnionego. Nałóg jest często ignorowany i mylony z bujnym życiem seksualnym.

Każdy pacjent jest inny. Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego program terapii oraz jej długość dostosowane są do potrzeb konkretnego pacjenta.

+48 505 576 247