Zadzwoń teraz !
+48 505 576 247
KONTAKT
Leczenie uzależnienia od narkotyków 2022-06-20T15:22:53+00:00

Leczenie uzależnienia od narkotyków i środków odurzających

Odpowiadamy za leczenie uzależnienia od narkotyków i środków odurzających w naszym Ośrodku Terapii Uzależnień Spichlerz. Problem narkomanii może dotknąć każdego – niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Nałóg ten, jak każdy inny, dotyka nie tylko uzależnionego, ale też jego bliskich. To podstępna choroba, która zaczyna się dość niewinnie. Powodem sięgania po narkotyki może być chęć dodania sobie odwagi przed imprezą, poprawa nastroju, ucieczka od problemów czy też nadmiar obowiązków i potrzeba dodatkowego „źródła energii”.

Niewiele osób potrafi poprzestać na sporadycznym zażywaniu narkotyków. W zdecydowanej większości przypadków szybko dochodzi do silnego uzależnienia, którego nie sposób pokonać samemu – w takich przypadkach konieczne jest udanie się na odwyk narkotykowy pod okiem specjalistów, którzy nie tylko poprowadzą przez wszystkie etapy terapii, ale także pomogą w znalezieniu odpowiedniej drogi wykluczającej możliwość przerwania abstynencji.
Nasi terapeuci mają świadomość tego, że nałogi często pociągają za sobą kolejne złe wybory – dlatego w naszym Ośrodku wyleczysz uzależnienie od hazardu, alkoholu, seksu czy zakupoholizmu.

Jak wygląda leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy?

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nałóg narkotykowy jest chorobą i wymaga podjęcia leczenia pod okiem specjalistów. Samodzielna droga – choć możliwa – może wydawać się za trudna dla osoby pogrążonej w nałogu, w parze z którym często idzie poczucie zagubienia, smutku czy niepewności.
Trzeba też przygotować się na to, że proces wyjścia z nałogu narkotykowego jest ciężki i będzie potrzebna silna determinacja – głód narkotykowy może bowiem wydawać się nie do zniesienia. Powrót do życia bez nałogu nie jest łatwy, ale jest możliwy. Warto jednak skorzystać z profesjonalnej pomocy. Specjaliści poprowadzą bezpiecznie przez proces odtrucia, pokonania uzależnienia fizycznego i psychicznego oraz powrotu do normalnego życia bez środków psychoaktywnych.

Program leczenia na odwyku narkotykowym

Program leczenia na odwyku narkotykowym ustalany jest indywidualnie, jednakże konieczne jest odtrucie organizmu od psychoaktywnych substancji pod nadzorem lekarskim. Narkotyki wywołują spustoszenie w organizmie, dlatego konieczne jest również wykonanie badań, które pozwolą ocenić skalę wywołanych szkód. Oprócz detoksu i leczenia farmakologicznego, niezbędne jest podjęcie psychoterapii – zalecane są zarówno indywidualne sesje z terapeutą, jak i zajęcia grupowe.

+48 505 576 247