Zadzwoń teraz !
+48 505 576 247
KONTAKT
Leczenie alkoholizmu 2022-06-21T08:53:48+00:00

Leczenie alkoholizmu z pomocą specjalistów

Leczenie alkoholizmu z pomocą specjalistów należy do najskuteczniejszych metod walki z nałogiem – tylko pełne zrozumienie przyczyn i podłoża pojawienia się choroby alkoholowej, może skutkować długotrwałym utrzymaniem abstynencji.
Należy pamiętać, że każde uzależnienie jest chorobą – a ta zaś wymaga leczenia, i to nie na własną rękę, a przy pomocy terapeutów z doświadczeniem. Profesjonalne wsparcie daje większe szanse na wyjście z nałogu i powrót do zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.
Zajmujemy się leczeniem alkoholizmu w różnych fazach choroby – zarówno wstępnych, jak i zaawansowanych.
Program terapii leczenia alkoholizmu każdorazowo dopasowujemy do konkretnego pacjenta. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku leczenia uzależnienia od narkotyków, zakupoholizmu czy seksoholizmu.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to specyficzna choroba, na którą nie ma uniwersalnej recepty – może być konieczne odtrucie, czyli przerwanie ciągu alkoholowego, jak i dłuższy pobyt w ośrodku leczenia uzależnień. Zazwyczaj leczenie obejmuje pomoc przy łagodzeniu stanów spowodowanych nadużywaniem alkoholu oraz pobyt terapeutyczny.
Celem leczenia alkoholizmu jest odtrucie organizmu i uwolnienie go od alkoholu, a także uświadomienie pacjentowi, z jak ogromnym problemem się boryka oraz wzbudzenie w nim chęci do walki z nałogiem. To także szczegółowa diagnoza oraz pomoc medyczna i psychologiczna. Nierzadko działania terapeutyczne są łączone z leczeniem farmakologicznym. Często podczas leczenia pomocne bywają również sesje rodzinne, które uświadamiają uzależnionemu, jaką krzywdę wyrządził bliskim swoim nałogiem i wzbudzają w nim chęć do zmiany swojego życia na lepsze.
Proces leczenia alkoholizmu w Ośrodku Spichlerz składa się z:

  • opieki medycznej;
  • konsultacji lekarskich;
  • w razie potrzeby podawanie leków (zleconych przez lekarza pracującego w Ośrodku),
  • konsultacji psychiatrycznych;
  • sesji terapii indywidualnej;
  • sesji terapii grupowej;
  • sesji rodzinnych.

Pomoc w zwalczeniu głodu alkoholowego

Naszym pacjentom pomagamy zwalczyć głód alkoholowy oraz przejść przez trudny okres odstawienia alkoholu. Ponadto wskazujemy możliwości, jak żyć bez alkoholu, jak zachowywać asertywność w przypadku częstowania alkoholem oraz jak radzić sobie z presją otoczenia.
Leczenie obejmuje pobyt w Ośrodku Spichlerz (zapewniamy komfortowe noclegi oraz pełne wyżywienie). Czas trwania terapii leczenie choroby alkoholowej uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników i wynosi zazwyczaj kilka tygodni.

+48 505 576 247