Zadzwoń teraz !
+48 505 576 247
KONTAKT
Leczenie alkoholizmu 2019-07-25T08:26:47+00:00

Leczenie alkoholizmu

Każde uzależnienie jest chorobą. A choroby należy leczyć – i to nie na własną rękę, a przy pomocy specjalistów. Profesjonalne wsparcie daje większe szanse na wyjście z nałogu i powrót do zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Ośrodek Spichlerz powstał po to, by nieść pomoc osobom uzależnionym – bez oceniania i potępiania. Zajmujemy się leczeniem alkoholizmu w różnych fazach choroby, zarówno wstępnych, jak i zaawansowanych. Program terapii każdorazowo dopasowujemy do konkretnego pacjenta.

Jak wygląda leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to specyficzna choroba, na którą nie ma uniwersalnej recepty. Może być konieczne odtrucie, czyli przerwanie ciągu alkoholowego, jak i dłuższy pobyt w ośrodku leczenia uzależnień. Zazwyczaj leczenie obejmuje pomoc przy łagodzeniu stanów spowodowanych nadużywaniem alkoholu oraz pobyt terapeutyczny. Celem leczenia alkoholizmu jest odtrucie organizmu i uwolnienie go od alkoholu, a także uświadomienie pacjentowi, z jak ogromnym problemem się boryka oraz wzbudzenie w nim chęci do walki z nałogiem. To także szczegółowa diagnoza, a także pomoc medyczna oraz psychologiczna. Nierzadko działania terapeutyczne są łączone z leczeniem farmakologicznym. Często podczas leczenia pomocne bywają również sesje rodzinne, które uświadamiają uzależnionemu, jaką krzywdę wyrządził bliskim swoim nałogiem i wzbudzają w nim chęć do zmiany swojego życia.

Naszym pacjentom pomagamy zwalczyć głód alkoholowy, przejść przez trudny okres odstawienia alkoholu, a także uczymy ich jak żyć bez alkoholu, zachowywać asertywność w przypadku częstowania alkoholem i presji otoczenia.

a proces leczenia alkoholizmu w Ośrodku Spichlerz składają się:

  • opieka medyczna
  • konsultacje lekarskie,
  • w razie potrzeby podawanie leków (zleconych przez lekarza pracującego w Ośrodku),
  • konsultacje psychiatryczne,
  • sesje terapii indywidualnej,
  • sesje terapii grupowej,
  • sesje rodzinne.

Leczenie obejmuje pobyt w Ośrodku Spichlerz (zapewniamy komfortowe noclegi oraz pełne wyżywienie). Czas trwania terapii uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników i wynosi zazwyczaj kilka tygodni.

+48 505 576 247